Põllumehed küsivad riigilt 801 miljonit krooni

02. august 2001, 09:14

Põllumeeste ja põllumajandusministeeriumi koostööst sündinud arvestuste järgi läheb järgmisel aastal põllumeestele mitmesuguste saaduste tootmiseks vaja 801 miljonit toetuskrooni. Samas pole eriti tõenäoline, et riik nii suure summa eraldab, kirjutab Postimees.

Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul on 801 miljonit krooni saadud prognoositava turuhinna ja taotlushindade vahest. Sellele lisanduvad veel tõuaretustoetus, Sapardi programmi rahad ning põllumajanduse keskkonnaprojektidele antav toetus.

Järgmise sammuna peab nimetatud summa heaks kiitma valitsus, kelle otsustada on, kui suured on maaelu arenguks eraldatavad toetused tuleva aasta riigieelarve projektis.

Padari sõnul on siiski reaalne, et järgmise aasta eelarvest ei saa põllumehed mitmesuguste toetuste näol üle 600 miljoni krooni. ?Praeguste eelarve tingimuste juures ei näe ma lihtsalt võimalust, et põllumeestele nii suured toetused eraldatakse. Samas on selge, et ministeerium ja mina teeme omalt poolt kõik, et toetuste summa oleks võimalikult suur,? lausus Padar.

Riigi ja põllumeeste läbirääkimistel tootjaid esindanud Aavo Mölderi sõnul tahaks tema siiski loota, et valitsus, kes praegu kokku lepitud summade saatuse otsustab, seda oma istungil ei vähenda.

?Arvestades seda, kui suured investeeringukohustused on põllumeeste õlule praegu kehtivate seadustega pandud, on sellise summa saamine meile hädavajalik. Seetõttu tegime ka ministrile ettepaneku enne valitsuse ette minekut need kohustused kokku lüüa, et riigijuhid meie murest ikka aru saaksid,? rääkis Mölder.

Juuni alguses majandusministeeriumile esitatud eelarvetaotluses pidas põllumajandusministeerium vajalikuks tulevase aasta riigieelarvest põllumeestele eraldada 378,1 miljoni krooni ulatuses otsetoetusi, millele lisandub 63,1 miljonit krooni riigi panust Sapardi programmi ning 11,6 miljonit krooni tõuaretustoetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing