Edelaraudtee pärisperemehed on Vichmann ja Ruubel

02. august 2001, 09:10

Edelaraudtee erastamise taga seisavad avalikkusele teatatud Inglise kompanii GB Railways asemel hoopis ettevõtte juht Henn Ruubel ja endise Hoiupanga jurist Marcel Vichmann, kirjutab Postimees.

Ruubel ja Vichmann said Edelaraudtee erastamiseks loodud GB Railways Eesti ASi omanikfirmas Railway Holding 80protsendilise osaluse, sest muretsesid tehingu lõpuleviimiseks vajaliku 100 miljoni krooni suuruse aktsiakapitali laienduse tarvis. GB Railwaysi omanduses on Edelaraudteest seega kõigest 20 protsenti.

Edelaraudtee juhatuse esimees Henn Ruubel ei soostunud tehingu skeemi täpselt selgitama. ?Oleme kokku leppinud, et tehingust avalikkusele lähemalt ei räägi,? lausus ta.

Juuli viimastel päevadel lõppenud Edelaraudtee erastamise rahastamise korraldasid Ruubeli teatel Sampo Pank ja investeerimispank Suprema. Kas selleks kasutati laenuraha või tuli vajalik raha mõnelt osanikult, ei soostunud Ruubel ütlema.

Mitme oma nime avaldamisest keeldunud allika väitel kasutas Vichmann koos Ruubeliga Edelaraudtee eest maksmiseks keerukaid tehinguid, mille tagatiseks olid Edelaraudtee ostetavad aktsiad.

Vichmanni teatel korraldasid rahastamise pangad, kuid ta möönis, et on osaliselt ka ise sellega riski võtnud.

Kinnitamata andmetel on eestlaste erastamisse kaasamise põhjus ka see, et Inglise kompaniil polnud aktsiakapitali laienduseks vajalikku raha.

Riigikogu Keskfraktsiooni liikme ning Edelaraudtee erastamise ühe tulise vastase Liina Tõnissoni hinnangul tuleb raudtee alal kogemusteta meeste kaasamise põhjust otsida siiski just rahanappusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing