Toom Tekstiili tööline kaotas masinas käe

02. august 2001, 09:36

Esmaspäeva pärastlõunal jäi naistööline Toom Tekstiili Viljandis Reinu teel asuvas tsehhis tekilõikamise masina vahele ning kaotas parema labakäe ja vasaku käe sõrmed, kirjutab Sakala.

Toom Tekstiili tootmisdirektor Maaja Nirk ei osanud öelda, kuidas 41aastane tekiliini operaator üldse masina vahele jääda sai.

?Tera, mis tekke mõõtu lõikab, jookseb kahe meetri kõrgusel,? selgitas Nirk. ?Selleks, et sellele ligi pääseda, peaks ronima 45kraadise nurga all olevale töölauale ja mingit põhjust, miks ta seda tegema oleks pidanud, ei oska keegi öelda.?

Tsehhi juhataja Maret Sibul rääkis, et oli saanud õnnetusest teada kell 15.14, vahetult pärast selle toimumist ning kiirabisse teatamist. ?Kiirabil läks kohalejõudmiseks vähemalt veerand tundi,? meenutas Sibul. ?Vahepeal oli kannatanule juba esmaabi antud, verejooks oli zhgutiga peatatud ning ta oli pandud poollamavasse asendisse.?

Kannatada saanud naine on praegu Tartu haiglas veresoonte kirurgia osakonnas. Tootmisdirektor vahendas arstide sõnu, et naise olukord on stabiilne ning otsast lõigatud käsi on tagasi õmmeldud.

Viljandimaa tööinspektsiooni juhataja Olev Rahnu kinnitas, et tööandjat juhtunus süüdistada pole mingit alust. ?Kuidas selline asi üldse juhtuda sai, on täiesti mõistetamatu,? nentis Rahnu. ?Ma olen 180 sentimeetrit pikk, aga maast sinna tera juurde ei ulatunud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing