Nasdaq kihutas eile nelja nädala kõrgeimale tasemele

Peeter Koppel 03. august 2001, 11:15

Ühendriikide aktsiaturud jätkasid eile oma tõususeeriat saades tuge maailma suurima mikrokiipide tootja Inteli juhi optimistliku alatooniga avaldusest ning sellest, et ettevõtete majandustulemuste avaldamise periood on läbi ning kasumihoiatuste andmise alguseni on veel jupp aega.

Kui üleeile rõõmustasid turuosalised investeerimispanga Merrill Lynch pooljuhisektori suhtes optimistlikumaks muutunud avalduste üle, siis eile andis turule optimistliku signaali maailma suurima mikrokiipide tootja Inteli president Craig Barrett isiklikult. Barrett teatas Malaisias kõneledes, et arvutitööstuse halvemad ajad on selja taha jäänud. Samas ta siiski hoiatas, et tulevik sõltub siiski sellest, millises suunas maailma majandus edasi areneb.

Teine positiivne uudis tuli tööjõuturu vallast. Nimelt näitas tööjõuturg stabiliseerumise märke, mille tõestuseks oli see, et uute töötuskompensatsiooni taotlejate arv vähenes eelmisel nädalal üle-eelmise nädala 369 000-lt 346 000-le. Samas ei saadud ka negatiivsete uudisteta. Nimelt langesi USA tehastele tehtud tellimuste tase juunis kaks korda rohkem kui analüütikud oodanud olid ? 2,4 protenti. Analüütikute hinnangul on seetõttu põhjust ettevaatlikkuseks ning praegu tõusulainel olevad turud võivad uute negatiivsete makrotasandi uudiste ilmnemisel taas langusspiraali sattuda.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 0,39 protsenti kõrgemal 10 551,18 punkti tasemel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kerkis oma nelja nädala kõrgeimale tasemele sulgudes 0,92 protsendi võrra kõrgemal 2087,38 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing