Uus seadus piirab tulust mahaarvamisi

06. august 2001, 12:39

Täna saadab rahandusministeerium teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu.

'Olulisemaks muudatuseks on maksustatavast tulust tehtavatele mahaarvamistele piirangu seadmine,' ütles rahandusministeerimi nõunik Daniel Vaarik.

Maksustatavast tulust mahaarvatavate eluasemelaenu intresside, koolituskulude, õppelaenu intresside, kingituste-annetuste, ja pensioni nn kolmanda samba sissemaksete kogusummat piiratakse 50000 krooniga aastas.

Samas ei tohi mahaarvatav summa ületada 50% füüsilise isiku aastasest maksustatavast tulust.

'Muudatusega kaasneb maksusoodustuste senisest efektiivsem kasutamine. 50 000 kroonine piirang mõjutab isikuid, kelle tulu on keskmisest oluliselt kõrgem, 50protsendiline piirang aga põhiliselt isikuid, kelle ametliku maksustatava tulu suurus ei vasta kulutuste iseloomule,' ütles Vaarik.

'Tänane piiranguteta mahaarvamiste süsteem on viinud olukorrani, kus leidub suure sissetulekuga maksumaksjaid, kes vähendavad oma maksukohustuse äärmiselt madalaks või nullini,' lisas ta.

Teiseks sisuliselt olulisemaks muudatuseks tulumaksuseaduses on säte, mille kohaselt saaksid residendist juriidilised isikud teha maksuvabalt annetusi muuhulgas ka riigi- ja kohaliku omavalitsusüksuse teadus-, kultuuri-, spordi-, haridus-, tervishoiu- või sotsiaalhoolekandeasutusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing