Ametnikud peatasid Pärnu ranna arengu

06. august 2001, 09:14

Pärnu ranna südames laiutab nelja aasta eest võimul olnud linnaisade süül betooniga kaetud tühi maalapp, kuhu planeeringu järgi pidanuks kerkima rannahoone üks tiib, kirjutab Pärnu Postimees.

1996. aastal lammutas AS Rand teeninduspaviljonid rannahoone kõrval, lubades need aasta pärast taastada.

Ehituse valmimise tähtajaks oli linnavalitsus moodustanud aga kaks kinnistut, lõhkudes nii tervikliku rannahoonealuse krundi kaheks tükiks. Rendileping vormistati ümber hoonestusõiguslepinguks.

Kõikidele linna ja ASi Ranna vahelistele lepingutele on linna esindajana allkirja andnud tollane maa-ameti juhataja Aivar Allikivi.

Ranna puiestee 3 tegutseb praegu Kilgile kuuluv Sunset Club. Kõrvalkrunti Ranna puiestee 3a müüb LVM Kinnisvara 5,5 miljoni krooniga.

Kilgi plaanid rannahoone laiendamiseks on takerdunud. ?See hind on ilmselgelt liiga kõrge, eriti arvestades, mis hinnaga linn selle omal ajal ära andis,? rääkis Kilk. ?On nahaalsus küsida 5,5 miljonit maatüki eest, millesse pole sentigi investeeritud.?

Kilgi jutu järgi läheks rannahoone tiiva taastamine koos sisustusega maksma umbes 15 miljonit krooni.

?Minu arvates ei ole see hind kõrge. Paremat paika äri tegemiseks on Pärnust ja ka Eestist üsna raske leida,? ütles LVM Kinnisvara müügiagent Ingmar Saksing. ?Pärnus on müügil pinnad, mille ruutmeetri hind on tunduvalt kõrgem kui selle krundi oma.?

Saksing möönis, et maalapil on kehtiv detailplaneering, mille järgi tuleb sinna ehitada kahekorruseline ärihoone. ?Loomulikult paneb see omad piirangud,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing