Ärimees plaanib Aegnale stressiravikeskust

06. august 2001, 09:13

AS Multisuse pankrotivarast Aegna saarel viis hoonet ostnud Toomas Kleesment kavandab saarele tervisekeskust, mis sobiks peatuspaigaks end looduse rüpes energiat täis laadida soovivatele stressis ärimeestele, kirjutab Postimees.

?Kavas on teha sinna loodusravikeskus,? lausus peamiselt konservikarpe tootvat Printtaret juhtiv Kleesment. ?Selle asemel et psühhiaater kuulab stressis inimese ära ja määrab talle Prozacit (maailmas enim tarvitatud antidepressant - toim), oleks palju parem ravi ürgne looduskeskkond.?

Kleesmendi sõnul on mõte ära kasutada olukorda, et lausa linna külje all on säilinud ürgne loodus. ?Jah, eks ta ole natuke nagu film ?Mehed ei nuta?,? märkis Kleesment ning täpsustas, et praegused ärimehed ilmselt nii nappide olmetingimustega, mis Eesti kultusfilmis puhkajaile osaks said, siiski ei rahulduks.

Varem aastaid Saksamaal töötanud Kleesment rääkis, et algne idee on pärit sakslastelt, kes mõned aastad tagasi käisid Eestis terviskeskuse rajamiseks sobivat maad otsimas. ?Nende soov oli tervisekeskuse juurde ka golfirada teha ja sobivat kohta nad ei leidnud,? lausus ta. ?Kuid miks mitte selline keskus Aegnale ehitada, küll ilma golfirajata.?

Kleesmendi sõnul on tervisekeskuse idee siiski veel üsna toores, sest selle elluviimine sõltub paljuski linnajuhtide ja teiste saare arendajate kavadest. Tervisekeskus eeldab tema hinnangul looduse puutumatuna hoidmist, mis aga uute ehitiste rajamise ja massilise turistide invasiooni korral on võimatu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing