Maksumaksjate liit juhib tähelepanu maksukoormuse varjatud kasvule

06. august 2001, 11:08

Eesti Maksumaksjate Liidu juhatus avaldab nii oma üle kahe ja poole tuhande liikme kui teiste maksumaksjate nimel vastuseisu maksukoormuse hiilivale tõstmisele, teatas Eesti Maksumaksjate Liidu peasekretär Kalle Kägi.

'Viimase paari aasta jooksul on kinnistunud EV Valitsuse käitumine, kus ühelt poolt deklareeritakse avalikkusele soovi maksukoormust mitte tõsta, kuid teiselt poolt võetakse vastu otsuseid maksukoormuse varjatud tõstmiseks täiendavate rahaliste kohustuste kaudu.

Esitatud põhjendused eelnõude ettevalmistamisel - riigieelarve vahendite täiendamise ja sundkindlustuste süsteemi loomise vajadus - annavad sellest ilmekalt tunnistust.

Selline lähenemine leidis kinnitust riigilõivumäärade tõstmisega ja uute lõivude kehtestamisega aastast 2000, kui määra suuruse ja lõivu arvelt tehtava toimingu kulude vahel polnud võimalik enam seost näha.

Tänaseks on ilmne, et erinevatelt toimingutelt võetavad riigilõivumäärad on tihti arusaamatult suured ja ületavad reeglina kulutusi,' kirjutab Kägi.

Edasi võib lugeda
<#siit= http://www.maksumaksjad.ee/cgi-bin/foorumloe.cgi?ID=080620012906>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing