Sampo pakub vanematele autodele mini-kaskot

Inno Tähismaa 07. august 2001, 14:05

Sampo tuli juuli lõpus esimesena Eestis välja vabatahtliku sõidukikindlustusega vanematele autodele ehk nn mini-kaskoga.

Mini-kasko turuletoomise tingis klientide vastav huvi, kommenteeris seltsi tegevust Sampo Eesti Varakindlustuse sõidukikindlustuse tootejuht Tarmo Lääne. Tema sõnul tehti vastavad uuringud, millest selgus, et kaskokindlustuse osa kukub üle 6 aasta vanuste sõidukite puhul. Selle põhjusena toovad kliendid toote liiga kallist hinda.

Mini-kasko katab riski auto varguse ja tulekahju korral, kusjuures väikseim võimalik omavastutuse määr on 3000 krooni. See tähendab, et automaki varguse korral katab selts lõhutud akna, uus raadio tuleb kindlustajal endal osta.

Kui tavaline kaskokindlustus maksab vanemate autode puhul ligi 8000 krooni aastas, siis mini-kaskot pakub Sampo veidi üle 1000 krooni eest aastas. See teeb ligi 100 krooni kuus.

Mini-kasko kehtib autodele vanusega 7-15 aastat. Kokku on selliseid autosid Eestis 250 000, neist vaid 5% omab kasko kindlustust.

Uus toode on mõeldud eelkõige autot omavatele eraisikutele, kellele seda müüakse Sampo esindustes nii nagu kodu- ja varakindlustust. Samuti kasutab Sampo oma müügiagentide võrku.

Aasta jooksul kavatseb Sampo saada omale 20 000 mini-kasko klienti, mis tähendab ettevõttele preemiate mahu suurenemist 20 miljoni krooni võrra aastas. Kokku on Sampo kaskokindlustuse preemiate maht praegu 150 mln krooni ja varakindlustuse maht 500 mln krooni aastas. Sampo Varakindlustusel on ligi 100 000 klienti. Sampo turuosa koduklientidele müügis on 70%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing