Üle saja vaimuliku tahab sõlmida riiklikku abielu

07. august 2001, 09:22

Kirikud, koguduste liidud ja üksikkogudused andsid siseministeeriumile tähtajaks üles 108 vaimulikku, kes soovivad hakata sõlmima riiklikke abielusid, kirjutab Postimees.

Õiguse ühitada riikliku ja kirikliku abielu registreerimise saavad vaimulikud alates 1. detsembrist tänu perekonnaseaduse muudatusele.

Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au sõnul saabus enam taotlusi suurematelt kirikutelt ja koguduste liitudelt, kus on ka koguduste liikmeskond ja vaimulikkond kõige suurem.

Au nimetas Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikut, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liitu, Eesti Evangeelse Luterlikku Kirikut ning Eesti Jehoova Tunnistajate Koguduste Liitu ja mõnda üksikkogudust.

Saadud andmete põhjal koostab usuasjade osakond nimekirja maakondade kaupa ja otsustab, missugustes regioonides koolitused läbi viia.

Abielu ei saa riiklikult registreerida suurt osa vene õigeusklikke ühendav Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik, kes on Eestis ametlikus korras registreerimata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing