Riigikogus pürivad presidendiks Kreitzberg, Savi ja Tulviste

07. august 2001, 09:25

Lisaks Keskerakonna presidendikandidaadile Peeter Kreitzbergile saab riigikogus ülesseadmiseks vajalikud 21 allkirja raskusteta kokku reformierakondlasest parlamendispiiker Toomas Savi ning tõenäoliselt ka Isamaaliidu kandidaat Peeter Tulviste, kirjutab Postimees.

Kolm nädalat enne presidendivalimiste esimest vooru riigikogus on sisepoliitika jäänud patiseisu, kus ühelgi suurel erakonnal pole parlamendis jõudu uue riigipea valikul oma tahtmist peale suruda.

Mõõdukad otsustavad Andres Tarandi kandidatuuri riigikogus ülesseadmise vajalikkuse sel nädalal juhatuse koosolekul.

Praegu tõenäolisema eitava otsuse korral kauplevad erakonna juhid kolmikliidu partneritega edasi selle üle, kas lisada 17 Mõõdukast saadiku allkirjad Savi ja Tulviste ülesseadmiseks.

?Kui Isamaaliidu ja Reformierakonna vastasseis jätkub, siis see üksnes parandab Andres Tarandi ?ansse presidendiks saada,? märkis eile Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv. ?Et Toomas Savi ja Peeter Tulviste kasuks tehakse meeleheitlikult kampaaniat, peavad nad lõpuni minema.?


Toomas Savil on peale Reformierakonna 18liikmelise parlamendifraktsiooni allkirjade lisaks võtta erakonda kuuluva Ivi Eenmaa allkiri, tõenäoliselt lisandub ka fraktsioonidevälise vene poliitiku Sergei Ivanovi ning vastavalt Koonderakonna äsjasele otsusele ka parteid Riigikogus esindava Mart Siimanni toetus.

Peeter Tulviste taga seisab parteilise eelistuse kohaselt 18 Isamaaliidu parlamendifraktsiooni liiget, neile lisaks läheb tal vaja veel kolme toetajat.

Kõige lihtsam on tal puuduvaid allkirju leida Mõõdukatelt, juhul kui Tarandit parlamendivoorudeks üles ei seata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing