Rootsi Posti vormirõivaid võidakse tegema hakata Haapsalus

07. august 2001, 13:19

Haapsalu õmblusettevõte Nurme Vabrik jahib nelja-aastast lepingut Rootsi Posti vormirõivaste valmistamiseks, mis annaks viiendiku ettevõtte käibest.

Rootsi Posti 50 000 töötaja vormirõivaste konkursi tulemused selguvad augusti keskel.

'Lepingu mahtu on praegu raske hinnata, sest kandideerime mitmes kategoorias, ent hinnanguliselt moodustaks see 15-20% vabriku käibest,' ütles ettevõtte tegevdirektor Alari Engman.

Nurme Vabrik osaleb pükste ja ülerõivaste valmistamise konkursil. Engmanile teadaolevalt on Nurme Vabrik ainus konkursil osalev Eesti ettevõte.

Kui leping õnnestub saada, peab vabrik tõenäoliselt kaasama lisatööjõudu. Praegu on ettevõttes üle 300 töötaja, aeg-ajalt on vabrik ka varem abitööjõudu palganud või allhanget tellinud.

Nurme Vabriku peamised tegevusvaldkonnad määravad kaks spetsiaalliini, üks pükste, teine ilmastikukindlate pealisrõivaste tootmiseks.

90% ettevõtte käibest moodustab erinevates vormides allhange. 'Mõnikord saadetakse ainult näidis ja meie korraldame kogu ülejäänud protsessi, kuid on olnud ka töid, kus kogu materjal ja joonised tulevad kliendilt, meie teeme ainult õmblustööd,' räägib Engman. Õmblustöö on kõige vähem rentaabel ja selle mahtu on ettevõttel kavas vähendada.

Nurme Vabriku peamised koostööpartnerid on Skandinaavia õmblusettevõtted, näiteks Norra firma Alco. Purjetamisrõivast on tehtud Inglise firmale Douglas Gill.

Nurme Vabrik teenis möödunud aastal 150 miljoni kroonise käibe juures 3,2 miljonit krooni kasumit. Käesoleva aasta esimesel poolel on käive tänu õmblustöö osatähtsuse vähenemisele pisut kasvanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing