Eesti tähistab jõuliselt taasiseseisvumise aastapäeva

07. august 2001, 09:30

Eesti taasiseseisvumise 10. aastapäeva tähistamise suurüritused algavad 19. augustil, kui president Lennart Meri võõrustab kodu- ja välismaiseid külalisi, kes sügisel 1991 olid otseselt seotud Eesti omariikluse ja diplomaatiliste suhete taastamisega, kirjutab Postimees.

Presidendi kutsutud külaliste nimekirjas on Molotovi-Ribbentropi pakti hukkamõistja omaaegses NSV Liidus Aleksandr Jakovlev, endine Venemaa välisministri asetäitja Fjodor Shelov-Kovedjajev, Taani kunagine välisminister Uffe Ellemann-Jensen, Läti Rahvarinde liider Dainis Ivans, Eesti viimase ülemnõukogu liikmed, kes 1991. aasta 20. augusti hilisõhtul - NSV Liidus puhkenud sõjaväelise put?i teisel päeval, kui Tallinnas lõgisesid Pihkvast saabunud lahingumasinad - hääletasid Toompeal omariikluse taastamise poolt.

Taasiseseisvumise 10. aastapäeva ürituste kava kinnitab valitsus alles tänasel istungil. Kultuuriministeeriumi kunstide osakonna juhataja Reet Mikkel ütles eile, et suuri muudatusi enam ei tule, lahtine on vaid teemakonverentsi toimumine rahvusraamatukogus. ?Selle eest vastutas haridusministeerium, kuid täna konverentsi toimumisel katet ei ole,? tunnistas Mikkel.

Riigikogu esimees Toomas Savi peaks kõnelema 20. augusti hommikul kell 7 Toompeal, riigilipu pidulikul heiskamisel Pika Hermanni torni, peaminister Mart Laar aga Estonia kontserdisaalis kontsertaktusel.

?Praeguse kava põhjal ma ei näe, et avalikkuse ees esineks ka president Lennart Meri,? ütles Mikkel. ?Kus keegi kõnet peab, selgub lõplikult homsel (tänasel, toim) valitsuse istungil ja kolmapäeval, kui kultuuriminister Signe Kivi juhitud komisjon viimast korda kokku tuleb.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing