Tarbijahinnaindeksi tõus vastas rahandusministeeriumi ootustele

07. august 2001, 12:15

Tarbijahinnaindeksi tõus 0,3% käesoleva aasta juulis võrreldes eelneva kuuga ja 6,3% võrreldes eelneva aasta juuliga vastas Rahandusministeeriumi ootustele, kirjutati pressiteates.

Rahandusministeeriumi hinnangul tõusid tarbijahinnad oluliselt tänu tubakatoodete hinnatõusule seoses uute aktsiisimäärade rakendamisega. Võrreldes eelneva kuuga kallinesid tubakatooted keskmiselt 4%. Liha- ja lihatooted kallinesid 0,7% võrreldes eelneva kuuga.

Tarbijahinnaindeksit langetasid mingil määral ühest küljest sõidukaartide hindade langus Tallinna ühistranspordis, teisest küljest aga kaugliinibusside piletite hindade langus seoses riigi suurima kaugvedaja Sebe bussiliikluse ümberkujundamisega. Samuti leidis aset sesoonne piimatoodete hinnalangus (0,6% võrreldes eelneva kuuga).

Rahandusministeerium ootab lähikuudel suhteliselt madalat tarbijahindade kasvutempot. Ilmselt on oodata puu- ja köögiviljahindade langust, võimalik on ka kütusehindade alanemine. Tarbijahindu augustikuus mõjutavad oluliselt prügiveo hinnad Tallinnas, mis tõusid kuni kaks korda. Sügisel kasvavad ilmselt ka riiete ja jalatsite hinnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing