Kolmikliidu toetus kukkus rekordmadalale

08. august 2001, 09:13

Kolmikliidu erakondi toetas juulis kokku vaid 28 protsenti valimisealistest elanikest, mis on Isamaaliidu, Reformierakonna ja Mõõdukate võimuaja madalaim tulemus, kirjutab Eesti Päevaleht.

ES Turu-uuringute küsitluse põhjal oli Reformierakonnal toetajaid 11 protsenti, Isamaaliidul üheksa ja Mõõdukatel kaheksa protsenti. Suuremate opositsiooniparteide Keskerakonna ja Rahvaliidu toetus oli vastavalt 20 ja neli protsenti. Ühendatud Rahvapartei, Põllumeeste Kogu ning Pensionäride Erakond kogusid kaks protsenti ning ülejäänud erakonnad kogusid toetust vaid üks protsenti või alla selle.

Kolmikliidu toetus oli juulis madalaim alates nende võimuletulekust 1999. aasta märtsis. ?Kui Keskerakonna ja Rahvaliidu toetusele lisada veel Ühendatud Rahvapartei ja Koonderakonna toetus, oli juulis koalitsiooni ja opositsiooni toetus sisuliselt võrdne,? tunnistas ES Turu-uuringute uuringudirektor Juhan Kivirähk.

Isamaaliidu juhatuse liikme Andres Herkeli sõnul võib üheks seletuseks madalamate toetusnumbrite puhul olla aga erakordselt soe suvi. ?Palava juuli ja puhkuste tõttu ei ole inimeste huvi ühiskonnaelus ja eriti poliitikas toimuva vastu just kõige suurem, millest ka eelistust mitte omavate inimeste suur hulk ? 34 protsenti,? nentis Herkel. Ta lisas, et ei söanda ühe kuu langusstatistika järgi põhjapanevaid järeldusi poliitiliste jõudude vahekorra muutuste kohta teha.

Keskerakonna peasekretäri Küllo Arjakase hinnangul on aga kolmikliidu erakondade toetuse languse puhul siiski tegemist selge tendentsiga. ?Issanda veskid jahvatavad küll aeglaselt, aga teatav suundumus on selgelt näha,? nentis Arjakas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing