Valitsejate riid seiskab esiklapse toetuse tõusu

08. august 2001, 09:11

Võimuliidu poliitikute erimeelsused lastetoetuse tõstmise osas võivad viia selleni, et riik jätab perede esimeste laste toetuse kuuendat aastat vaid 150 kroonile kuus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sotsiaalminister Eiki Nestor läkitas eile teistele ministritele kooskõlastamiseks uue peretoetuste seaduse eelnõu, mille üks alternatiividest jätab esiklapse toetuse 2002. aastal samaks ning kergitab teise lapse toetust 75 krooni võrra.

Teise alternatiivi järgi toetab riik igakuiselt kõiki lapsi võrdselt 300 krooniga ehk lastetoetuste kahekordse määra ulatuses.

Esimene variant tähendab tuleva aasta riigieelarvele 80 miljoni krooni ja teine variant 442 miljoni krooni suurust lisakoormust.

Nestori sõnul leppis ta eelmisel nädalal rahandusminister Siim Kallasega kokku, et kooskõlastusringile läheb alternatiive sisaldav eelnõu, ?kuna on erinevaid arvamusi, kuidas toetusi tõsta?.

Mõõdukate erakond seisab koalitsioonis selle eest, et toetussummad kasvaksid alates esimesest lapsest. ?Lastele on seda raha väga vaja. Loodan, et otsustatakse kõiki võrdselt toetada. Laste diferentseerimisele pole õigustust ja see raha tuleb leida,? ütles Nestori nõunik ja Mõõdukate naiskogu president Heljo Pikhof. Tema sõnul on häiriv vastandamine, et kui tõsta lastetoetusi, siis jäävad ära mingid muud toetused.

21. augustil kogunevad koalitsioonipoliitikud lastetoetuste teemalisele ümarlauale, kuhu on kutsutud ka sotsiaalteadlased. Otsuse, kas, kui palju ja kellele raha juurde anda, peaks valitsus tegema 22. augustil. Rahandusminister Siim Kallas ütles, et käib enne seda välja oma seisukoha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing