EE Grupp rajab Tallinna kesklinna büroohoone

Heli Lehtsaar 09. august 2001, 09:28

Eesti nelja suurima ehitusfirma hulka kuuluv EE Grupp alustas juunis Tallinnas Liivalaia ja Tatari tänava nurgale uue 12korruselise büroohoone rajamist, kirjutab Postimees.

Ligikaudu 8000ruutmeetrise rendipinnaga hoone, mille maksumus küünib hinnanguliselt 90 miljoni kroonini, peaks valmima järgmise aasta septembris.
Vaatamata büroopindade ülepakkumisele ei tohiks EE Grupi juhatuse esimehe Toomas Lumani hinnangul rentnike leidmisega probleeme tekkida.

«Eelmüüki pole me tõesti teinud, kuid loodame tulenevalt ehituse kvaliteedist ja rentnikele pakutavatest lisamugavustest, nagu head kommunikatsioonid ja ainulaadne õhuvahetussüsteem, kindlasti neid leida,» rääkis Luman.

Uute büroopindade rendi hinnad peaksid jääma ilma käibemaksuta alla 200 krooni ruutmeetrilt. Lumani kinnitusel rajatakse hoone suures osas omavahenditega, seega ei sõltuta kinnisvaraturu suundumustest nii palju kui need, kes on sunnitud pankadele tasuma intresse.

Ka teine suur ehitusfirma Merko plaanib juba aasta teisel poolel büroohoone ehitamise alustamist. Siiski möönab ettevõtte juht Toomas Annus, et büroopindade rajamine on suure riskiga ettevõtmine.

«Tallinna kesklinnas on kallite pindade väljarentimine väga raske,» ütles Annus. Samas peaks tema hinnangul veel piisavalt nõudlust olema 150-200kroonise ruutmeetri rendi hinnaga kontoripindade järele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing