Peastaap kaalub kümne rahuvalvaja vallandamist

09. august 2001, 09:25

Kümmekond rahuvalvajat vallandatakse, kümmekond saab karmi distsiplinaarkaristuse - selline võib olla sõjaväepolitsei ettepanek kaitseväe juhatajale, kuidas karistada rahusõdureid, kes 24. juuli öösel korraldasid Paldiskis omaalgatusliku kättemaksureidi kohalike pättide vaigistamiseks, kirjutab Postimees.

Vähemalt kolme vallandamisteate saava rahuvalvaja suhtes kaalub sõjaväepolitsei ka kriminaalasja algatamist, on militaarallikad Postimehele väitnud.

Neid kolme hindavat uurijad peategelasteks Paldiski sündmustes, kus kaaslaste peksmisest ja neilt asjade röövimisest nördinud purjus rahuvalvajad peatasid kohalikke pätte otsides Paldiski elanikke, nõudsid eesti keeles kõnelemist ning mõned riigikeelt mitteoskavad linnakodanikud said kannatada.

Sõjaväepolitsei teab nimepidi enam kui kahtekümmet maikuus rahuvalvesse värvatud palgalist sõdurit, kellel lasub hiljem Vene välisministeeriumile propagandarünnakuks ajendi andnud kättemaksuoperatsioonis osalemise vari. Kahtlusaluste kaitseväelaste nimed olevat kohusetundlikult üles tähendanud rahuoperatsioonide keskuse korrapidaja, sest kõik nad rikkusid väeosa sisekorda, mille järgi peab isikkoosseis õhtul kell 23 kasarmus olema.

Osal kümmekonnast rahusõdurist, kes võivad pääseda distsiplinaarkaristusega, langetatakse aga auastet, mis on üks karmimaid karistusi enne vallandamisteadet.

Sõjaväepolitsei Paldiski-raport peaks juba homme valmima, et kaitseväe juhataja kontradmiral Tarmo Kõuts saaks otsustada, kas see koos süüdlaste karistuslehega kinnitada. Ent peastaabi töötajad ei välistanud, et sõjaväepolitsei võib kokkuvõtte lõplikuks viimistlemiseks ka lisaaega paluda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing