Advokaat Andres Aavik: leiame rohtu, kuidas pätist jagu saada

Inno Tähismaa 09. august 2001, 10:38

?Leiame rohtu, kuidas pätist jagu saada,? vastas Eesti advokatuuri juhatuse liige, advokaadibüroo Heta vandeadvokaat Andres Aavik küsimusele, kuidas kavatsevad advokaadid välistada edaspidi juhtumeid, kus seaduserikkujad kasutavad võimalust oma äri advokaadibüroo aadressil registreerida.

Aavik ütles, et advokaadibüroodesse registreeritud firmade puhul on tegemist huvitava õigusteoreetilise probleemiga ja tõenäoliselt tuleb astuda samme, et büroo aadressil ei saaks firmad tegutseda.

Üleeile astusid advokaadid oma kutseorganisatsiooni kaudu teravalt vastu prokuratuurile, kes andis loa läbi otsida advokaadibüroo Legalia, kuhu oli registreeritud maksuametile huvi pakkuv Hong Kongi firma firma Baltic Investments Ltd. Prokuratuur ja maksuamet põhjendasid Legalia läbiotsimist vajadusega saada kätte firma Baltic Investments dokumendid.

Aavik ütles, et dokumentide kättesaamiseks oleks saanud kasutada palju rahumeelsemaid võimalusi. Näiteks oleks võinud kodaniku välja kutsuda ja teha talle vastav ettepanek. ?Keegi pole üritanud teda küsitleda, see häiribki advokatuuri,? viitas Aavik oma kaitsealusele, Pro Kapitali juhatuse liikmele Aivar Pihlakule, kes on ühtlasi advokaadibüroo Legalia jurist.

Varem uurijana töötanud Aavik ütles, et väga sageli on advokaatide käsutuses rohkem materjali kui uurijatel. ?Midagi pole teha,? tunnistas Aavik. Ta lisas, et politseil on mitmeid võimalusi infot hankida, näiteks FBI käest, kel on selleks pikaajalised kogemused.

Aavik ütles, et ta pole Pro Kapitali advokaat, Pro Kapital on teda lihtsalt palanud üheks ürituseks - jälgida kriminaalasja kulgu ja konsulteerida. Samuti on tema ülesanne nõustada Pro Kapitali suhetes ajakirjandusega.

Pro Kapitali huve kaitseb ka teine Heta advokaat, advokatuuri juhatuse esimees Üllar Talviste, kelle valdkonnaks on ka suhete korraldamine börsi ja väärtpaberiinspektsiooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing