Mõõdukad lähevad Tarandi esitamisega riigikogus riskile

10. august 2001, 09:05

Mõõdukad seavad augusti lõpuks riigikogus algavatele presidendivalimistele oma kandidaadi Andres Tarandi üles ning loodavad leida selleks vajaliku nelja riigikogu liikme toetuse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Otsustati üksmeelselt, et me taotleme Andres Tarandi esitamist riigikogus,? ütles Mõõdukate esimees Toomas Hendrik Ilves pärast eilset erakonna juhatuse koosolekut. ?Kõikidest kandidaatidest on Andres Tarand kõige pikemate ja paremate kogemustega.?

Ilves uskus, et Mõõdukatel õnnestub neli lisahäält Tarandi ülesseadmiseks leida. ?See mäng väärib küünlaid,? lausus ta. ?Andrese vooruseks on see, et ta seisab üle erakondliku poliitika. Ta on riigikogus inimene, kes ühendab, mitte ei tekita lahkhelisid.?

Ilves ütles, et loodab sellele, et parlamentaarse demokraatia tingimustes valib presidendi ära riigikogu. See vastaks tema sõnul ka põhiseaduse vaimule. Tema väitel ei saa juttugi olla sellest, et erakonna liikmed võiksid kedagi teist toetada või oma häältega kaupa teha.

?Kust küll mõned väljaanded sellised spekulatsioonid võtnud on,? ütles Ilves.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Liina Tõnisson ütles, et tema arvates ei saa Mõõdukad Tarandi üles seadmiseks nelja lisahäält. ?Hulkuvad hääled on juba arvel ja kas need lähevad Reformierakonnale või Isamaaliidule, aga kõigi kolme jaoks neid minu arusaamise järgi ei jätku,? lausus Tõnisson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing