Pärnusse kavandatakse maailmatasemel golfiväljakut

10. august 2001, 10:02

Väliseestlane Peter Hunt on eesmärgiks võtnud luua Pärnusse või selle lähiümbrusesse modernne golfiväljak, ideaalseim koht oleks 70hektariline rannamaa Strandist Papiniidu tänava pikenduseni, kirjutab Pärnu Postimees.

Eesti juurtega golfifanaatiku sõnade järgi segaks küll meretuul mängimist, aga see teeks asja vaid põnevamaks.

Kevadel hotelli Strand ostnud Hunt täpsustas, et Pärnu golfiväljaku teema on päevakorral olnud juba kolm aastat, vahepeal vahetus linnavalitsus ja asi jäi soiku, nüüd on taas märgata väikest edasiminekut.

?Oleme oma plaanidest linnavalitsusele teada andnud, maid pole veel kätte saanud. Üks keeruline probleem on maalapil kasvavad haruldased taimed. Lähiajal katsume lõpule viia maatüki detailplaneeringu, sest konkreetse taotluse saab esitada koos sellega,? selgitas ärimees asjade käiku.

Väljaku ehitus läheb maksma kümneid miljoneid kroone, suurt summat nõuab juba konarliku maa tasandamine.

Hunt lisas kibestusnoodiga hääles, et on asju ajades kokku puutunud negatiivse hoiakuga: ?Heidetakse ette, et tahan vaid odavalt maad kätte saada.?

Siiski ei ole Hunt lootust kaotanud. Ehitusega plaanib ta alustada järgmisel kevadel, et 2004. aasta suvehooajal esimene pall augu poole teele saata. Lähema kümne aasta unistus on kohale tuua profiturniir.

Rootsis sündinud ärimehe sõnade järgi võidaks uuest ehitisest kõige rohkem Pärnu linn, sest koos golfi mängimise võimalusega pikeneks turismihooaeg ja külalisi oleks aprillist novembrini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing