Wall Street Journal: dollaril tõusuruumi veel küllaga

14. august 2001, 11:43

Kuigi dollari kurss on viimase viie aasta jooksul kerkinud hämmastavalt kõrgele tasemele, on ajaloolisest vaatepunktist lähtuvalt USD kursil tõusuruumi küllaga, kirjutab Wall Street Journal.

1985. aasta algusega võrreldes on dollaril Saksa marga suhtes tõusuruumi 59 protsenti. Saksa marga suhtes, mida võib lugeda sisuliselt euro eelkäijaks (ametlikult on selleks eküü), kerkis dollar 1985. aasta veebruaris 3,27 DEMi ehk 26,16 Eesti kroonini.

Jõudmaks Jaapani jeeni suhtes 1982. aasta kõrgemaile tasemele, peaks dollari kurss kerkima veel 129 protsenti. Seega 'jutud dollari mullist on absurdsed' ütles mainekale majanduslehele Stockcube Reserarch globaalsete investeeringute analüütik David Fuller.

'Käesolev euro ja jeeni kiire tõus ei ole uue pikaajalise trendi algus' lausus investeerimispanga J.P. Morgan valuutastrateegia osakonna juht Alfonso Prat-Gray. 'Isegi kui dollar jääb ajutiselt haavatavaks, pole mingit põhjust arvata dollari kokkukukkumist enne, kui on piisavalt tõendeid, et USA 90ndate aastate majandusime oli pigem müüt kui reaalsus'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing