Heli Lehtsaar 16. august 2001, 00:00

Värskelt komisjoni tööruumidesse ilma riigihanketa soetatud kultuurikomisjoni mööbel läks riigikogu kantselei haldusteenistuse teatel maksma 460 000 krooni.

Mööbel koosneb põhiosas nõupidamislauast, kirjutuslauast ja selle pikendusest, diivanist, diivanilauast ja mõnest tugitoolist, kummutist ja kapist ning on valminud ettevõtete Tarmeko, Posteral, Eksurest ja Retlar meistrite käe all.

Mart Meri juhitava kultuurikomisjoni mööbel on esimene vili lossis töötavate komisjonide ja fraktsioonide esimeeste ruumide möbleerimiseks mullu välja kuulutatud ideekonkursilt.

Riigikogu kantselei asedirektor, riigikogu haldusdirektor Alo Heinsalu möönis Postimehele, et kultuurikomisjoni mööbel kujunes teistele komisjonidele soetatavast mööblist märksa kallimaks.

?See on kurb, kui ta ülemäära kallis on,? tõdes oma tööruume sisustava mööbli hinda Postimehelt kuulda saanud riigikogu kultuurikomisjoni esimees Mart Meri.

Heinsalu tõdes, et mööbli koguhinnast ligi neljandiku maksma läinud koosolekulaud (ligi 100 000 krooni) läks tõesti liiga kalliks.

?See oli üks asi, mis läks liigselt kalliks ja mida teiste komisjonide puhul tahame odavamalt saada,? nentis ta.

Mööblikonkursi korraldajad lähtusid sellest, et Toompea lossi näol on tegemist olulise esindushoonega, arvesse võeti ajaloolist tausta ning eesmärki saada sobiv ja kauem vastu pidav mööbel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing