Uus aasta võib tuua palgatõusu haridustöötajaile ja politseinikele

15. august 2001, 08:07

Valitsuses alanud eelarvedebatt annab 2002. aastaks palgatõusu lootust õpetajatele, õppejõududele, politseinikele, päästeametnikele ja kohtunikele ning kindlustab väikese lisarahaga pensionärid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahandusminister Siim Kallase sõnul tõstatasid ministrid eilsel kabinetiistungil teravalt üles mitme eriala inimeste töötasu suurendamise küsimuse. ?Nähtavasti kujuneb palkadest järgmise aasta eelarve keskne teema. See puudutab haridust ? õpetajaid, kõrgkoolide ja kutsekoolide õpetajaid, politseinikke, päästeametnikke, kohtunikke ja kohtuteenistujaid. Tahaks kangesti otsida võimalusi, et palk neis valdkondades tõuseks,? lausus Kallas.

Valitsus tegi eile ka ühe poliitilise otsuse ning leppis kokku pensioni aastahinde tõstmise osas. ?Jõudsime Kallasega kompromissile, et aastahinne tõuseb 1. jaanuarist. Pärast 1. aprilli lähevad pensionid indekseerimisele,? ütles sotsiaalminister Eiki Nestor.

Keskmine pension peaks selle otsuse mõjul aasta algusest kerkima 30 krooni võrra. Indekseerimine lisab aprillist pensionäride rahakotti veel 70 krooni.

Lastetoetuste suurendamise küsimuses valitseb Kallase ja Nestori vahel endiselt sügav lahkheli. ?Kui me peame tegema valiku ning tahame seekord tõsta palkasid ja natuke pensione, siis kõigeks ei jätku,? ütles Kallas. ?Vaadates neid toetusi, mida me oleme oma ametisoleku ajal suurendanud, siis polegi seda nii vähe.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing