Itaallasest eraisik ostab vanalinnas 11 miljoniga hoone

15. august 2001, 08:07

Itaallasest eraisik Antonio Rosaverde võitis eile haridusministeeriumi korraldatud enampakkumise ja ostab 11 miljoni krooniga Tallinna vanalinnas asuva hoonetekompleksi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aadressil Pikk 69/Tolli 1 asuva hoonetekompleksi alghinnaga ostev Rosaverde osales haridusministeeriumi teatel oksjonil eraisikuna ja endast täpsemaid kontaktandmeid ei jätnud.

?Edaspidi peab temaga kontakti võtma ja sõlmib tehingu oksjoni korraldanud Simus Kinnisvara,? ütles haridusministeeriumi Tartu projekti juht Aado Altmets.

Simus Kinnisvara ei osanud eile samuti Eesti Päevalehele Rosaverde isikust täpsemat informatsiooni anda. Samuti polnud sellenimelisest investorist kuulnud Itaalia saatkond Tallinnas.

?Keskealine härra Rosaverde astus koos tõlgiga meie kontorisse esmaspäeval kell pool neli ja tõi kõik oksjonil osalemiseks vajalikud dokumendid,? ütles Simus Kinnisvara juht Rene Salumäe.

?Me ei küsinud enne ja ta ei öelnud pärast oksjonit, mida ta selle hoonetekompleksiga kavatseb peale hakata. Ilmselt soetas ta kinnisvara ja hakkab alles nüüd tõsisemalt plaanima, mida sinna teha, sest hoones on kaks aastat kehtivad rendilepingud,? ennustas Salumäe.

Eesti Päevalehel ei õnnestunud eile kindlaks teha, kas oksjoni võitnud Antonio Rosaverde on sama isik, kes asutas 1978. aastal Pesaros Rosaverde nimelise kompanii, mis on praeguseks Euroopa üks juhtivaid liftide- ja turvaseadmete tootjaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing