PM: sekretäritooli fenomen kordub

15. august 2001, 08:19

Kui Eestis elanud Balti-Saksa mõisnikud said võimaluse hakata Venemaa põhjatule turule viina põletama, kasvasid nende sissetulekud sedavõrd, et igasse kolkasse pidi kerkima ja võis kerkida võimas mõisahäärber.

Kindlasti pidi see häärber meenutama kuulsat Versailles? lossi, sest toretsev Prantsuse palee oli tõelise lossi etalon: provintsis elavatele aadlikele meeldis end prantslaste juurde mõelda.

Raske on öelda, millistest etalonidest lähtusid riigikogu kultuurikomisjon ja sealsed haldustöötajad, kui kultuurikomisjonile pärast nende ruumide remonti mööblit telliti, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Summad, millest on tänase Postimehe esiküljel juttu, panevad sügavasti mõtlema. Ligi pool miljonit laudade ja toolide eest on enam kui priiskamine.

Ka on raske öelda, kuhu meeldib end riigikogu kultuurikomisjoni liikmetel mõelda. Kuid rohkem või vähem asjasse süvenedes on selge, et poliitikud, kes kallil mööblil püksitagumikku kulutama hakkavad, ei ela küll nendega ühes kultuuri- või majandusruumis, kes lugupeetud rahvasaadikud kõrgele mäele on läkitanud.

Küll ei saa veenvaks põhjenduseks pidada juttu, et Riigikogu hoonesse sobib nii kallis mööbel sellepärast, et Toompea lossi sisekujundus nõuab seda. Säärane retoorika sobib muuseumisse, mitte aga maksumaksja rahastamisel tegutsevasse büroosse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing