Opositsioon esitab ühise kandidaadi riigipeaks

15. august 2001, 08:07

Opositsiooniparteide kokkuleppel seatakse riigikogus üles ühine kandidaat, kinnitas Keskerakonna fraktsiooni esimees Toomas Varek, kirjutab Eesti Päevaleht.

Varek põhjendas ühise kandidaadi ülesseadmist presidendivalimiste võimaliku jõudmisega valijameeste kogusse peamiste presidendiks pürgijate võrdsusega.

?Opositsiooni ühise kandidaadi võimalused suurenevad seega kolmikliidu kandidaadi vastu oluliselt. Võita on paljutki,? lausus Varek. ?Meeldib see kolmikliidule või mitte, aga kui öeldakse Peeter Tulviste, siis mõeldakse Isamaaliitlasi Mart Laari ja Toivo Jürgensoni; kui öeldakse Reformierakondlane Toomas Savi, siis mõeldakse Siim Kallasest ja kui räägitakse Mõõdukast Andres Tarandist, siis kahtlemata mõeldakse Mihkel Pärnojast.?

Vareki sõnul on tegu ikkagi kolmikliidu kandidaatidega ja nad kannavad vastutust sigaduste eest, millega kolmikliit hakkama on saanud.

?Me leppisime kokku, et veel enne presidendivalimisi sõlmime me koostööleppe ühise kandidaadi esitamiseks ja ühiseks tegutsemiseks presidendivalimiste ajal,? ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pärast kohtumist Rahvaliidu juhi Villu Reiljaniga BNSile.

Savisaare sõnul ei ole Keskerakond ja Rahvaliit veel otsustanud, kas riigikogus esitatakse ühise presidendikandidaadina Arnold Rüütel või Peeter Kreitzberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing