Kultuurikomisjonil 100 000kroonine töölaud

15. august 2001, 08:08

Riigikogu kultuurikomisjoni ruume kaunistav kallihinnaline koosolekulaud ja muu eksperimentaalkorras valminud ja ligi pool miljonit krooni maksev mööbel ehib küll Toompea lossi, kuid valijatele võib selline luksuse ja otstarbekuse suhe jääda mõistmatuks, kirjutab Postimees.

Värskelt komisjoni tööruumidesse ilma riigihanketa soetatud kultuurikomisjoni mööbel läks riigikogu kantselei haldusteenistuse teatel maksma 460 000 krooni.

Mööbel koosneb põhiosas nõupidamislauast, kirjutuslauast ja selle pikendusest, diivanist, diivanilauast ja mõnest tugitoolist, kummutist ja kapist ning on valminud ettevõtete Tarmeko, Posteral, Eksurest ja Retlar meistrite käe all.

Mart Meri juhitava kultuurikomisjoni mööbel on esimene vili lossis töötavate komisjonide ja fraktsioonide esimeeste ruumide möbleerimiseks mullu välja kuulutatud ideekonkursilt.

Riigikogu kantselei asedirektor, riigikogu haldusdirektor Alo Heinsalu möönis Postimehele, et kultuurikomisjoni mööbel kujunes teistele komisjonidele soetatavast mööblist märksa kallimaks.

?See on kurb, kui ta ülemäära kallis on,? tõdes oma tööruume sisustava mööbli hinda Postimehelt kuulda saanud riigikogu kultuurikomisjoni esimees Mart Meri.

Heinsalu tõdes, et mööbli koguhinnast ligi neljandiku maksma läinud koosolekulaud (ligi 100 000 krooni) läks tõesti liiga kalliks.

?See oli üks asi, mis läks liigselt kalliks ja mida teiste komisjonide puhul tahame odavamalt saada,? nentis ta.

Mööblikonkursi korraldajad lähtusid sellest, et Toompea lossi näol on tegemist olulise esindushoonega, arvesse võeti ajaloolist tausta ning eesmärki saada sobiv ja kauem vastu pidav mööbel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing