Järvelaev asus Peterburist Viljandisse teele

15. august 2001, 08:10

Eile õhtul alustas veoauto turjale tõstetud väike katamaraani tüüpi laev teekonda Peterburist Viljandisse, et siin laupäeval vesi kiilu alla saada, kirjutab Sakala.

Laeva omanikfirma Phytonixi juhataja Rain Raimo sõnul on tegemist täiesti uue veesõidukiga. ?See on ehitatud käesoleval aastal Peterburis ja on seni sõitnud kõigest viis tundi,? selgitas Raimo.

Laevaga on kavas hakata järvel inimesi sõidutama ja selle sadamakoht hakkab olema lähipäevil valmiva bangalo juures. Korraga mahub laevale 28 lõbusõidu tegijat ja kaks meeskonnaliiget. Kiirust arendab alus umbes 20 kilomeetrit tunnis.

?Pardale paigaldame varikatuse, lauad, toolid ja väikese baari,? ütles Raimo. Ta lisas, et kõigi eelduste kohaselt kestab peaaegu tervet järve hõlmav sõit tunni. Täpne pikkus selgub pärast esimesi proovisõite.

Nii linnavalitsus kui eraettevõtjad on Viljandi järvele laeva tuua tahtnud juba mitu aastat, kuid seni see ei õnnestunud. ?Otsisime seda peaaegu kogu Euroopast. Sobivaima leidsime aga Peterburist,? ütles Phytonixi juhataja.

Raimo sõnade kohaselt pidi firma aluse eest maksma ligi 30 protsenti tavalisest kõrgemat hinda, et see võimalikult kiiresti Viljandisse tuua.

?On väga raske leida neid, kes üleüldse oleksid nõus siseveekogule mõeldud laeva müüma,? sõnas Raimo. Teise suure probleemina nimetas Raimo Venemaa asjaajamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing