Tallinn loobub suurejoonelisest ühissõidukite kiipkaardiprojektist

15. august 2001, 08:11

Tallinn loobub kohtuvaidlustest räsitud ühistranspordi kiipkaardi projektist ning loodab peaaegu kolme miljoni krooni võrra vähendada ka kahjulikku tunnipiletiaparaatide rendilepingut, mille linn sõlmis endise abilinnapea Priit Vilba juhtimisel Soome firmaga Intermarketing, kirjutab Postimees.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas ütles eile, et linn kuulutab mullu suvel Vilba juhtimisel alustatud kiipkaardikonkursi nurjunuks niipea, kui kohtuvaidlus läbi saab. ?Praegu me seda teha ei saa, sest kohtumäärusega on otsuste tegemine konkursi kohta peatatud,? lisas ta.

Ninnas pidas siiski tõenäoliseks, et tulevikus läheb pealinna ühissõidukite piletisüsteem elektrooniliseks. ?Iseasi, kas see juhtub tuleval või ületuleval aastal ja kas see peab olema nii keeruline, nagu praeguse riigihankega saada taheti,? lausus abilinnapea. ?Uut riigihanget alustame siis, kui on olemas selge pilt, millist süsteemi me tahame.?

Ninnas ütles, et kevadeks peaks välisnõustaja abiga selguma pealinna ühistranspordi arengukava, milles peaks lahenduse saama ka see, millist piletisüsteemi oleks kõige otstarbekam Tallinnas kasutusele võtta.

Tänasel istungil kavatseb linnavalitsus lühendada kahe kuu võrra Vilba eestvedamisel Soome firmaga Intermarketing OY sõlmitud rendilepingut, mille alusel hakati kevadel Tallinna ühissõidukeisse panema tunnipileteid väljastavaid elektroonilisi kassaaparaate.

Kuna Intermarketing hilines kevadel aparaatide tarnimisega kolm kuud, jätab linn firmale maksmata viie kuu rendiraha, hoides sellega kokku 1,18 miljonit krooni. Samuti ei soovi linn tasuda Soome firma poolt 1,8 miljoni krooni eest esitatud arveid.

?Alguses olin rendilepingust väga halval arvamusel, kuid nüüd on see linnale tunduvalt soodsamaks kaubeldud,? lausus Ninnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing