Saatkondadel piisab kulutusteks ausõnast

21. august 2001, 08:20

Välisministeeriumil puudub täielik kontroll välisesindustes kulutatud miljonite kroonide üle, sest välisesindused ei saada oma raamatupidamisdokumente Tallinna, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ministeerium saab igal kuul elektronpostiga raha kulutamise kohta esindustelt vaid aruande, kuid kas aruandes kirjutatu ka tõele vastab, seda ei kontrollita.

Riigikontrolli arvates pole see õige ning välisesindused peaksid oma raamatupidamisdokumendid Tallinna saatma, ütles riigikontrolli avalike suhete teenistuse juhataja Kadri Mölder. Ta lisas, et riigikontroll ei saa saatkondade majandustegevust kontrollida, sest neil ei ole võimalik välisesinduste majandustehinguid auditeerida.

Välisministeeriumi asekantsleri Jüri Seilenthali sõnul pole aga dokumentide Eestisse saatmine mitmel põhjusel võimalik.

?Esiteks läheb esindustel originaaldokumente kohapeal vaja ja seetõttu neid sealt ära saata ei tohi,? lausus Seilenthal. ?Koopiaid ei saa ka siia saata, sest neid poleks kusagil hoida ning kui hoiukoht isegi leitaks, siis tuleks eraldi tööle võtta inimene, kes nende dokumentidega siin tegelema hakkab.?

Seilenthal tunnistas, et ministeeriumil on välisesinduste rahaasjade üle vaid kaudne kontroll.

?Üldpildi saamiseks võrdleme välisesinduste kulutusi teiste saatkondade kulutuste struktuuriga,? ütles Seilenthal. ?Samuti saame teha võrdlusi eelmiste aastate ja perioodidega.?

Asekantsler lisas, et ministeeriumi raamatupidajad käivad igal aastal ka ise mõnes välisesinduses raamatupidamist kontrollimas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing