EPL: Savi tõuseb, Tulviste kukub

21. august 2001, 08:22

Reformierakonna presidendikandidaadi Toomas Savi kindel tõus kõige populaarsemaks presidendikandidaadiks võimalike valijameeste seas on igati loogiline kui arvestada seda, mis on olnud tema viimase poole aasta peakonkurendi Peeter Tulviste esilekerkimise ja varasema edu põhjuseks, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Isamaaliidu presidendikandidaat lõi alul Savi ja teisi kandidaate värskuse ja vähesema seotusega poliitikaga. Just see võimaldas tal saada maikuus 40 protsendi valijameeste toetuse.

Täna pole Tulviste enam värske kandidaat ning kuigi ta on olnud aktiivne meedia ja avalikkusega suhtleja, pole ta üles astunud selgete ja populaarsete sõnavõttudega. Nagu näiteks tegi Savi, kes arvustas eelmisel nädalal kõigis maakonnalehtedes teravalt Eesti Raudtee erastamist.

Teine Tulviste toetuse languse põhjus on see, et kui alul mängis tema kasuks nn poolmusta hobuse fenomen, siis täna seostatakse teda üheselt Isamaaliiduga. Isamaaliidu toetus on aga kolmikliidu erakondadest viimase poole aasta jooksul kõige kindlamalt langenud. Erakonna patud nuheldakse tema presidendikandidaadi kaela.

Seevastu Reformierakond on olnud kolmikliidus stabiilseima toetusega ja see trend avaldub ka Savi ühtlase toetuse juures. Lisaks on Savi on valijameestele kõige vähem üllatusi pakkuv ehk n-ö kindla peale minekut võimaldav kandidaat. Sellise suhtumise on Savi suuresti teeninud oma ametiga, mis võimaldab eemal olla päevapoliitilistest kähmlustest.

Vähetähtis pole ka Reformierakonna vastuseis haldusreformile, mis võib jätta töö ja leivata hulga inimesi, kes Estonia kontserdisaali presidenti valima tulevad. Ning ka see, et Savi on sattunud viimastel nädalatel mitmete selliste süüdistuste alla (Snickersi afäär), mis võivad pöörduda hoopis tema kasuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing