Keila linnas käibib oma raha

21. august 2001, 08:26

Harjumaal Keila linnas on kuu aja jooksul samaaegselt Eesti krooniga Keila Tarbijate Ühistu oma rahana käibel ka viie- ja kümnekroonised Rõõmu kroonid, mida tunnistab seadusliku maksevahendina Rõõmu kaubamaja, kirjutab Postimees.

Poodidesse välja pandud plakatid lubavad viiekroonist Rõõmu raha 150kroonise ostukorvi eest ja kümnekroonist rahatähte 300kroonise ostu puhul.

Tarbijate ühistu (TÜ) marketingi-ostu spetsialist Ingrid Koppelmaa selgitas, et tegemist on ostjate premeerimise vormiga suurema ostu sooritamise eest. Ostjale jagatakse boonusraha neljas kaupluses, kuid kaupu väljateenitud raha väärtuses saab soetada vaid suurima valikuga valmisriideid, jalatseid, kosmeetikat, majatarbeid jms pakkuvas Rõõmu kaubamajas.

?Mänguraha? emiteeriti kokku 4000 kupüüri. Juuli lõpul alanud väljaandmine lõpeb sel nädalal ja Rõõmu kroonid saab kauba vastu vahetada 5. septembrini. Paksemal kvaliteetpaberil, kena välimusega maksevahend kannatab välja mitmekordse ringluse.

Keila TÜ jaoks on tegemist juba teise boonusraha käibelelaskmisega. Koppelmaa hinnangul kulges kevadine ettevõtmine edukalt ja paljud jätsid kauni raha endale suveniiriks.

Seadustega antud juhul vastuolu ei ole, kinnitas Eesti Panga avalike suhete nõunik Janno Toots. ?Usun, et siin ei tohiks Eesti Pangal mingeid vastuväiteid olla,? mainis ta.

Nõuniku sõnul on kroon rahvusvaheliselt tuntud rahaühik ja küsimus piirangutest tõuseks juhul, kui TÜ oleks soovinud võtta oma raha kujundamise aluseks üksüheselt Eestis kehtiva rahatähe, selle peale midagi joonistanud ja esitanud seda siis kui ühte osa oma reklaamikampaaniast.

Rõõmu kroonil pole ühtki viidet Eesti kroonile ega Eesti Pangale ja rahatähed ei meenuta Eesti krooni ühegi kandi pealt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing