Keskerakond seab USA valitsust Eestile eeskujuks

21. august 2001, 10:08

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar avaldas üllatust seoses reedel president Lennart Meri kriitilisele avaldusele järgnenud USA saatkonna äärmiselt terava reaktsiooniga, kirjutab Postimees Online.

Samas tunnustas Savisaar printsipiaalsust, millega USA seisab oma ettevõtjate huvide eest teistes riikides.

«Kahjuks ei ole sellist meelekindlust Eesti riigi huvide eest seismisel ja ettevõtjate konkurentsivõime tugevdamisel märgata Mart Laari juhitava valitsuse poolt,» ütles Savisaar.

«Otse vastupidi. Rääkimata sammudest, mis võiks parandada Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet nii sise- kui välisturgudel, täidab valitsus mingisuguseid salajasi, meile ja Eesti üldsusele teadmata kokkuleppeid ning lubadusi,» märkis ta.

Savisaar avaldas lootust, et valitsuse salajased kokkulepped ei vii meid olukorrani, kus korralekutsumisele USA saatkonnast järgneb näiteks Venemaa näpuvibutus, millega samuti juhitakse tähelepanu mingitele avalikkuse eest salajas hoitud Kolmikliidu valitsuse lubaduste ja kokkulepete täitmisele.

Keskerakonna esimees kutsub valitsust üles näitama NRG-tehingu küsimuses põhimõttekindlust ning eelistama Eesti riigi huve mõne teise riigi huvidele.

«Eks NRG otsustab, mis siis saab, ilmselt läheb koju. See annaks negatiivse signaali Eestiga äritegemisest,» on USA suursaadik Eestis Melissa Wells viidanud eelmisel nädalal sellele, kui Eesti peaks peatama NRG-tehingu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing