PM: eestikeelsed programmid suurendavad arvutikasutamise efektiivsust

21. august 2001, 08:28

Peagi võivad napi inglise keele oskuse tõttu arvutist eemale hoidnud pensionärid, koduperenaised või ka lihtsalt arvutikaugemad inimesed kaasaegse infotehnoloogiaga tutvust teha koduses eesti keeles, kogenumad arvutikasutajad aga lõbustada end uute eestikeelsete sõnade tähenduse mõistatamisega, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kontoritarkvara paketi Microsoft Office osaliselt eestikeelse versiooni väljatöötamine näitab ühest küljest usaldust Eesti tarkvaraturu vastu. Samas võib arvata, et see ei too väga massiliselt uusi arvutikasutajaid juurde, küll aga suurendab programmides pakutavate võimaluste kasutamist.

Majanduslikku tulu Microsoftile eestikeelse liidese turuletoomine ilmselt ei anna. Selleks on Eesti turg liialt väike ja ka piraattarkvara osa küünib endiselt 65 protsendini.

Pigem võib eestikeelse tarkvara väljatöötamist vaadata kui eksperimenti ning alles poole aasta või aasta pärast näeme, kas see suurendab ka tarkvara müüki.

Kindlasti jääb hulk inimesi ikkagi eelistama ingliskeelseid programme, mis on tuttavad ning kust on pärit ka palju juba ammu keelde juurdunud termineid. Eestlased ju arvutit kasutades pigem seivivad ja prindivad, mitte ei salvesta ega trüki. Nii võib spetsialistide välja töötatud sõnavara ingliskeelsete terminitega harjunutele esialgu tunduda peaaegu hiina keelena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing