Eile Lossi platsil sinimustvalge ei lehvinud

21. august 2001, 08:28

Eesti taasiseseisvumise 10. aastapäeva sünnipäevakontserdile Toompeal kogunes eile tuhatkond inimest, kes ei lehvitanud ühtki sinimustvalget lippu, kirjutab SL Õhtuleht.

'Et inimesed oleksid lippudega väljas, selleks oleks vaja Eurovisioni lauluvõistluse või jalgpalli võitu,' selgitas peaminister Mart Laar, kes polnud hämmeldunud, et kokkutulnute käes ei lehvinud ühtki lippu. 'Eestlase temperament on lihtsalt veidi teistsugune.'

Laar saabus kahe turvamehe saatel rahva sekka pisut enne kella viit õhtul, kui üritus oli juba tund aega kestnud. Ta vestles lahkesti inimestega, kes tulid teda pidupäeva puhul õnnitlema.

'Seda võis aimata, et ühtki sinimustvalget lippu pole inimeste käes lehvimas,' ütles pärast kontserti laulja Tõnis Mägi. 'See on nüüd niivõrd loomulik, et Eesti Vabariik on olemas - mis sa sellest lipust ikka lehvitad.'

Eesti taasiseseisvumise eest võidelnud Heido Vitsur imestas, et vaid mõni poliitik tuli üritusest osa saama. 'Oleks sama üritus toimunud näiteks Kopenhaagenis, siis sealsed poliitikud poleks kindlasti lasknud mööda võimalust oma valijatega suhelda.' Keset kontserti sammus, mapp käes, lossist välja sinimusta lipsuga presidendikandidaat Toomas Savi, kes vahetas Laariga paar sõna ja lahkus.

Vahetult enne kontserti alanud sadu kihutas pooled vihmavarju ja jopeta kohaletulnud pidulised kangialustesse ja parki puude alla varju. Seal jõid noored õlut, vanemad inimesed meenutasid aga kümne aasta taguseid sündmusi ja kirusid vihmavarjuomanikke, kes laval toimuvat osaliselt varjasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing