Tüli halvab lasteaias töö

21. august 2001, 08:22

Mitukümmend Tallinna Männikäbi lasteaia kasvatajat ja lapsevanemat peavad korralageduse tõttu lasteaeda endale ja lastele ohtlikuks ning nõuavad hariduseametilt rahapettuses kahtlustatava juhataja vallandamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lasteaia viis kasvatajat kahtlustavad mitu aastat, et vanemate makstav kohatasu kulub juhataja Anne Lindovi isiklikeks hüvedeks. ?Vanematelt küsitakse pidevalt remondi jaoks lisaraha, aga remonti pole lasteaias tehtud juba aastakümneid,? kurtis kasvataja Liivi Laatsarus. Ainus eurovälimusega ruum lasteaias on juhataja kabinet.

?Minu lapse voodi tuli seina küljest lahti ja kukkus alla,? kirjeldas III A rühma lapsevanem Leelo Võeras. Varisemisohtlikuks on tunnistatud lasteaia tuulekojad, seintelt kukuvad alla krohvitükid. Kasvatajate sõnul on põhjendamatult kadunud sadu tuhandeid kroone.

Kolm ema tunnistasid, et nad on saanud lasteaiaarveid, mis ületasid tunduvalt tegeliku toidu- ja kohamaksumuse. ?Kui kontrollima hakkasime, muudeti arved ümber,? nentis Ursula Noorväli. Toidutehnoloogist lapsevanem Mailis Laht ei olnud rahul ka lastele pakutava toiduga. ?See on samasugune nagu siis, kui mina lasteaias käisin.?

Augusti alguses majas käinud tervisekaitsetalitus tegi lasteaiale mitmeid ettekirjutusi ja andis ümberkorraldusteks ajapikendust vaid seetõttu, et tegu on valvelasteaiaga.

Tervisekaitsetalituse pressiesindaja Agnes Jürgens kinnitas, et olukord lasteaias on tõepoolest antisanitaarne ning kontroll pöördub sinna peatselt tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing