Presidendikandidaatide nimed toob laupäev

21. august 2001, 08:25

Alles neljapäevast laupäevani toimuv presidendikandidaatide ülesseadmine riigikogus toimuvateks valimisteks selgitab, mitu meest võistluse avaetapil osaleb, kirjutab Postimees.

Vastupidiselt Isamaaliidu juhatuse seisukohale loobus erakonna volikogu laupäeval otsuse tegemisest, kas esitada Peeter Tulviste riigikogus presidendikandidaadiks või oodata sellega kuni valimiskoguni.

Nüüd on Tulviste ülesseadmise otsus Isamaaliidu parlamendifraktsiooni kätes. Isamaaliit vajab Tulviste toetuseks lisaks omaenda parlamendirühma 18 liikmele kolme allkirja.

Mõõdukad, kes sõnades ei ole loobunud Andres Tarandi ülesseadmisest, on asetanud kaardid kokkuleppele riigikogus.

?Selleta ähvardab meid kuudepikkune poliitiline palagan, milles võitjaid paraku ei ole,? kirjutab Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv parteilehes Rahva Hääl. Tema sõnul ei ole ka saladust selles, et Mõõdukate hinnangul pakub kõige rohkem pinnast kokkuleppeks just Tarandi kandidatuur.

Mõõdukate lootuste täitumist komplitseerib asjaolu, et nende erakonnas ja parlamendirühmas on olemas ka toetuspind Isamaaliidu kandidaadile, akadeemik Tulvistele.

Omakorda Reformierakonna tipus valitsevate meeleolude kohaselt on kokkuleppimine võimalik Tarandi, kuid mitte Tulviste peale.

Reformierakonnal on võimalus riigikogu spiiker Toomas Savi üles seada ning suure tõenäosusega ei jäta partei seda võimalust kasutamata.

Keskerakond ja Rahvaliit on lubanud enne 27. augusti leppida kokku ühises kandidaadis. Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ei kahtle, et selleks kandidaadiks on Arnold Rüütel, kes kolmikliidu lõhenemise korral võiks hõlpsasti osutuda Riigikogu valimisvoorude edukaimaks kandidaadiks.

Presidendiks valituks osutumine vajab riigikogus vähemalt 68 poolthäält.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing