Õiguskantsler soovitab kaaluda elektrijaamade erastamise peatamist

21. august 2001, 17:31

Õiguskantsler Allar Jõks palus täna majandusministrile saadetud kirjas muuhulgas kaaluda Narva elektrijaamade erastamise peatamist, et täpsustada erastamistingimusi arvestades strateegilise keskkonnamõju hindamise tulemusi, kirjutab Postimees Online.

Seoses Narva elektrijaamade käimasoleva erastamisega pöördusid juuni lõpus keskonnaorganisatsioonid ühisavaldusega õiguskantsleri poole järelpärimisega, kas erastamisprotsessi käigus on viidud läbi seaduskohane strateegilise keskkonnamõju hindamine «Eesti põlevkivi energeetika restruktureerimise tegevuskava 2001-2006» suhtes, mis mõjutab elektrijaamade erastamise tingimusi.

Avalduse menetlemise käigus tegi õiguskantsler teabenõuded nii keskkonnaministrile kui majandusministrile. Keskkonnaminister teatas, et majandusministeerium keskkonnamõju hindamist ei ole tellinud.

Majandusminister oli seisukohal, et keskkonna mõju hindamist ei pea majandusministeerium tegema.

Majandusministrile täna saadetud kirjas teeb õiguskantsler ettepaneku viia läbi strateegilise keskonnamõju hindamine ning samuti palus õiguskantsler majandusministril kaaluda Narva elektrijaamade erastamise peatamist, et täpsustada erastamistingimusi arvestades strateegilise keskkonnamõju hindamise tulemusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing