Savi rebis Tulvistest ette

21. august 2001, 08:22

Toomas Savi toetab presidendina oluliselt rohkem tulevasi võimalikke valijamehi, kui Peeter Tulvistet, selgub möödunud nädalal Eesti Päevalehe tellimusel korraldatud küsitlusest.

<pilt#ToomasSavi.jpg#Toomas Savi on hetkel suurima toetusega presidendikandidaat#114#162#0>

ES Turu-uuringute AS küsitles 15.-17. augustil telefonitsi 215 valla- ja linnavolikogu juhti, kellest 33 protsenti eelistab presidendina Toomas Savi. Teist presidendivalimiste peafavoriiti Peeter Tulvistet toetab samal ajal vaid 19 protsenti küsitletuist.

Toomas Savi sai enim toetust ka teise eelistusena (22 protsenti) nende hulgas, kelle toetatav presidendikandidaat ei peaks valimiste lõppvooru jõudma. Tulvistele annaksid teise eelistusena oma hääle 20 protsenti küsitletuist.

Nendest, kelle esimeseks valikuks oli Toomas Savi, oleksid nõus hääletama ka Tulviste poolt 46 protsenti. Tulviste toetajaskonnast oleks aga valmis Savi toetama 60 protsenti.

Presidendikandidaat Peeter Tulviste ütles Eesti Päevalehele, et tema toetusprotsendi langemine on seaduspärane ja ei tulnud talle üllatusena.

?Uustulnukal, nagu mina olen, on tähtis uudsuse moment ja seepärast me juba tükk aega ootasime, et see protsent peaks alla minema. See on kaunis seaduspärane,? ütles Tulviste. ?Toomas Savil on olnud aastate kaupa võimalus seisukohti esindada, aga minu vaadete ja nägemuste tutvustamine on praegu pooleli.?

Küsitluse korraldaja sotsioloog Juhan Kivirähk ütles, et tema arvates langes Tulviste toetajate hulk seepärast, et möödunud nädalal avalikkuse ette toodud Tulviste poliitiline manifest oli liiga üldsõnaline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing