Via Baltica saab valitsuselt rahasüsti

22. august 2001, 08:55

Et Euroopa Liidu lubatud ISPA abiraha Via Baltica tänavuseks remondiks pole veel saabunud, lubas valitsus riigi välislaenude reservi kogunenud summat teeparanduseks kasutada, kirjutab Pärnu Postimees.

Välislaenude saajatelt ennetähtaegselt laekunud rahast lubab valitsuse heakskiidu saanud eelnõu Ikla-Tallinna-Narva maantee remondiks ajutiselt võtta küll 90 miljonit krooni, ometi võib eraldatav summa väiksemaks osutuda.

Eile ei olnud veel selge, millal Pärnumaa teede tarbeks raha saab.

?Väljamaksed tehakse selle aasta sees, raha peaks tulema kas tänavu või tuleva aasta alguses,? selgitas rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Hanna Hindrikus.

Pärnu teedevalitsuse juhataja Enn Raadik ütles, et kuigi tee-ehitajad on konkursiga juba leitud, ei saa Pärnu-Ikla maantee remondiga enne pihta hakata, kui on absoluutselt selge, millal ja kui suur summa eraldatakse.

?Järgmisel nädalal alustades jõuaks tänavu veel 10-15 kilomeetrit teid korda teha, aga iga päevaga läheb ilm sügisesemaks ja olukord nutusemaks,? nentis Raadik.

Maanteeameti plaani järgi oleks sel aastal ISPA abiraha eest korda tehtud 40 kilomeetrit maanteed Pärnust Ikla poole ja tuleval aastal remonditud Pärnust põhja poole viivat teed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing