PM: elektrijaamade erastamisel tuleb emotsioonid maha matta

22. august 2001, 08:26

Ameerika Ühendriikide suursaadiku Melissa Wellsi lahkumiseelne manitsus puhus veelgi suurema leegiga põlema NRG-tehingu nimelise lõkke, millesse sülemitäie kuivi kuusepuid oli läinud reedel heitnud president Lennart Meri, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Nii nagu presidendi Narva elektrijaamade erastamise vastane avaldus oli vale ajastatusega, oli suursaadiku valitud toon enam kui sobimatu pöördumaks suveräänse riigi valitsuse ja presidendi poole.

Kuigi suursaadik Wells on nimetanud Eestit arukaks maaks, kõlas tema seekordne avaldus pöördumisena banaanivabariigi poole. Kindlasti leidub ka sellele oma seletus. Kui mitte muus, siis vähemalt praeguse suursaadiku pikas Aafrika-kogemuses: on ju sellel mandril möödunud osa tema diplomaatilisest karjäärist.

Paraku ei ole NRG-tehingu ümber toimuv kaugeltki vaadeldav vaid Melissa Wellsi ja Lennart Meri vahelise sõnasõjana. See pigem ilmestab sisepoliitilist situatsiooni, millesse elektrijaamade võimalik erastamine Eesti on lükanud.

Postimehe seisukoht on, et antud küsimuses tuleb mõlemal poolel - nii tehingu pooldajatel kui ka vastastel - maha võtta emotsioonid. Pidev kisamine ja üksteise lolliks tembeldamine ei vii kuhugi. Emotsioonide mahamatmine on eeltingimuseks, et elektrijaamade erastamist saaks üldse arutada.

Kui kired on vaibunud, tuleb ratsionaalselt läbi arutada kõik, et jõuda tulemuseni - kas elektrijaamade müük on otstarbekas või ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing