Kohtunik saatis kibestunud investorid pikalt

Peeter Koppel 22. august 2001, 12:51

USA föderaalkohtunik lükkas tagasi kibestunud investorite hagi investeerimispanga Morgan Stanley analüütiku Mary Meekeri vastu, leides, et hagi puhul on tegemist ?väga halva maitse? ilminguga, teatab AP.

USA Ringkonnakohtu kohtunik Milton Pollack leidis kolmeleheküljelises otsuses, et ?Hagi puhul ei ole tegemist vahendiga ajakirjandusele ning nende järeldustele suurema kõlapinna andmiseks.? Kohtunik leidis, et antud juhul on võimatu käia kohut nende ja nende arvamuste ning majanduslike filosoofiate üle. Kohtuniku hinnangul on investorite poolt tehnoloogiaaktsiate headusest rääkinud analüütiku vastu hagi esitamine ?föderaalse apellatsioonikohtu kuritarvitamine ning näide erakordselt halvast maitsest.?

Hagi tugines ?interneti kuningannaks? tituleeritud analüütiku Mary Meekeri positiivsetel kommentaaridel internetiettevõtete aadressil ja väitel, et Meekeri poolt antud hinnasihid ei tuginenud objektiivsel analüüsil, vaid soovil hoida samu ettevõtteid Morgan Stanley klientidena.

Kohtunik Milton Pollacki hinnangul on tegemist tüüpilise buumijärgse juhtumiga, kus kibestunud investorid üritavad leida oma kaotustele süüdlase ning loodavad hagide abil osakestki kaotatust tagasi saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing