Laikjõe firma reisijad hädas Pariisi-reisiga

Inno Tähismaa 22. august 2001, 11:36

Mitmed Marina Laikjõe reisifirma Daam Reisid kliendid on hädas Pariisi bussireisiga, mis algas laupäeval.

Ühe asjaga kursis oleva allika väitel on sõit veninud päeva võrra ja reisijatelt on küsitud reisi ajal raha juurde bussi remondiks ja hotelli eest tasumiseks.

?Üks inimene hakkas koguni nutma, sest rahad on otsas,? kommenteeris allikas asja seisu. Tema sõnul hakkab olukord bussis sarnanema kommunismiga, kus inimesed peavad hakkama üksteist rahaliselt toetama.

Allika väitel algasid sekeldused sellega, et Tallinnast alanud reis jäi toppama Pärnus, kus selgus, et bussil pole kindlustust ehk nn rohelist kaarti. Seejärel läks buss Saksamaal rikki, kus nõuti reisijatelt bussi parandamise eest 600 prantsuse franki ehk ligi 1500 krooni. Edasi nõuti veel raha Saksamaal ööbimise eest, kuna hilinemise tõttu oli varasem ööbimise broneering kaotanud kehtivuse. Kokku on läinud reis maksma lisaks esialgsele 2850 kroonile veel pea teist samapalju. Allika sõnul on pikkadest pausidest ja öistest ööbimiskohta saabumistest ära vintsutatud lapsed, kellele see Euro-Disneylandi reis oli mõeldud.

Reisil viibiv imagospetsialist Inga Raitar ütles, et ka tema on reisi eest raha maksnud, aga mingeis probleeme ta ei näe. ?Selliselt low-profit reisilt ei saagi midagi enamat oodata,? ütles ta.

Raitari sõnul on seltskond jõudnud õnnelikult Pariisi, välja arvatus üks ?vanamutt, kes ähvardab kõiki oma riigikogu liikmest väimehega?. ?Ta on kõigil tuju ära rikkunud,? lisas Raitar.

Daam Reiside juht Marina Laikjõe ütles, et temale küll pidevalt helistatakse, aga tema ei oska asja kommenteerida, kuna asjaga tegelevad palgalised töötajad. Daam Reiside töötaja Marju Nurmsoo ütles, et tema teada on kohapeal inimestele raha tagasi makstud. ?Seal ei toimu midagi sellist, mis oleks ebaloomulik,? kirjeldas ta poolepäevast bussi remondipausi ja rahaküsimist. Ta lisas, et esmaspäeval, kui buss katki läks, polnud kohalik bussifirma nõus arve esitamisega, vaid nõudis raha. Et buss välja saada, tuli raha reisijatelt küsida.

Daam Reiside lähetatud giidi Ants Tuuleveski telefonil vastas imagokujundaja Inga Raitar. Tema sõnul tuli reisijatelt raha küsida selleks, et esmaspäeval oli Eestis püha ja giid ei saanud kaardiga raha kätte. ?Vaenu õhutab ainult üks hüsteeriline vanamutt,? kirjeldas ta olukorda. Raitari sõnul on giid praegu inimesi maha rahustamas.

Kokku on Pariisi-reisil kaasa 103 reisijat.

Kuivõrd Daam Reisid korraldab reise ebaseaduslikult, pole reisijatel õigust pärast reisi kompensatsiooni küsida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing