Linn ostab Tamjärvelt koolimaja

23. august 2001, 08:09

Tallinna linn tahab Hannes Tamjärvelt osta Rocca al Mare koolimaja 80 miljoni krooniga, mille eest ehitab endine hansapankur Piritale uue erakooli, kirjutab Eesti Päevaleht.

Abilinnapea Liisa Pakosta sõnul ostab linn Rocca al Mare koolimaja, sest see on kõige kiirem, odavam ja efektiivsem viis saada linnale korralik koolihoone. ?See on esimene kord, kui linn midagi sellist teeb,? lisas Pakosta.

Samas luuakse Pakosta sõnul koolimaja ostmisega kõigile erakoolidele Tallinnas võrdsed tingimused. Kuna ülejäänud erakoolid asuvad linnale kuuluvates hoonetes ja maksavad selle eest iga kuu renti, oleks Rocca al Mare kool majanduslike väljaminekute poolest teistega võrdsel tasemel.

?Koalitsioon on juba aasta algusest arutanud, kuidas rohkem toetada erakoole,? märkis Pakosta. ?Nii luuakse Tallinna õpilastele suurem valikuvõimalus.?

Erakoolid maksavad linnale renti viis krooni ruutmeetri eest. Rocca al Mare kooli pindala on 8500 ruutmeetrit, mis tähendab, et iga kuu hakkaks kool linnale maksma 42 500 krooni.

Hannes Tamjärv lausus, et on kooli linnale müümise mõtet heietatud juba mõnda aega. ?Mujal maailmas ei ole peaaegu ükski kooliomanik samal ajal ka kinnisvara omanik,? ütles Tamjärv.

Ostusumma eest saab linn nii koolihoone, krundi kui ka sisustuse omanikuks. Aasta tagasi valminud Rocca al Mare kooli ehitus läks maksma 80 miljonit krooni.

Linnalt saadava raha eest hakkab Tamjärv ehitama Rocca al Mare kooli taolist hoonet ka Piritale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing