Börsiülevaade: Hansapanga aktsialt tugev käive ja korralik tõus

23. august 2001, 14:44

Hansapanga Grupi tugevad teise kvartali majandustulemused viisid täna Balti liiderpanga aktsia Tallinna börsil viimase kahe ja poole kuu kõrgeima tasemeni.

Ligi 29 mln kroonise käibe juures ronis Hansapanga aktsia terve päeva jooksul aegamööda üles, jõudes päeva lõpuks 158,75 kroonini ehk 2,9% kõrgemale kolmapäevasest sulgemishinnast.

Hansapanga tugev poolaasta kasum oli tingitud eeskätt kiiresti kasvanud laenuportfellist kõikides Balti riikides kui ka sellest, et panga poolt maha kantud halvad laenud on hakanud tagasi tulema.

Kuna välisinvestoriteni jõuavad kohaliku turu uudised mõningase hilinemisega on alust loota, et Hansapanga aktsia näitab ka veel homme tugevat käivet ja suure tõenäosusega ka tõusu 160 kroonini.

Veidi kerkis täna ka teise Tallinna börsil noteeritud panga Sampo Panga <GR#EE.SAMPO> aktsia hind, mille ostuhind peale 16,1 mln kroonise kvartalikasumi teatamist liikus päevaga 12 kroonilt 12,60 kroonini.

Väikeinvestorite ostuhuvi ja ehk veidi ka Hansapanga tulemuste inerts vedas täna üles ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia hinna, mis sulgus 53,50 kroonil ehk ligi protsendi jagu kõrgemal kui eile.

Kuigi Rakvere Lihakombinaadi <GR#EE.RLK> aktsiaga täna ei kaubeldud väärib äramainimist see, et kolmapäeval tugevast teise kvartali majandustulemusest teatanud lihakombinaadi aktsia hinnanoteeringud kerkisid täna 7% jagu. Ehk siis võrreldes 4,70 krooniga, millega ettevõte suuromanik HK Ruokatalo möödunud aastal aktsiad turult ära korjas, võis aktsia eest täna saada juba 5,90 kroonist hinda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing