Tehnikaülikooli hinnang NRG tehingule võib tulla soosiv

23. august 2001, 08:04

Tallinna Tehnikaülikooli rektori Andres Keevalliku palvel valmiv ülikooli teadlaste, soojusenergeetika tippspetsialistide koostatav arvamus NRG Energy tehingu kohta võib kujuneda tehingut soosivaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eesti energiasüsteem on meie ülikooli spetsialistide ja lõpetajate töövili ja arvan, et meil on väga palju kompetentseid inimesi sel alal,? lausus Keevallik. ?Seepärast on hämmastav, et siiani pole keegi tehnikaülikoolilt arvamust küsinud.?

Keevallik tõdes, et leping on majanduslik, tehniline ja poliitiline ning selle kohta komplekshinnangu andmine võtab kauem kui paar päeva. ?Arvan, et oma arvamuse kujundamine teravalt päevakorda tõusnud küsimuses on tehnikaülikooli roll,? lausus rektor. ?Selge, et põrsast kotis osta ei saa ja meie arvamus valmib septembri alguses.?

Üks esimesi, kes rektori palvele reageeris, oli Tehnikaülikooli soojustehnika instituudi direktor akadeemik Arvo Ots. Tema instituut on soojustehnika alal Eestis juhtiv teadusasutus ning osalenud Narva Elektrijaamade uue tehnoloogia väljatöötamisel.

Ots, nagu enamik Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu liikmeid, ei kirjutanud alla akadeemikute pöördumisele, milles sisuliselt soovitati tehing peatada. Ots käitus nagu enamik energeetikaala tipsspetsialistidest koosneva nõukogu rohkem kui kümnest liikmest. Allkirja andis 36 akadeemiku avaldusele vaid kolm energeetika nõukogu liiget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing