Börsiülevaade: turud liiguvad tõususuunas

23. august 2001, 09:43

Osade firmade eesotsas General Motorsiga väljakäidud positiivsed kolmanda kvartali tulevikuvaated murdsid USA Keskpanga skeptilise tulevikunägemuse ja andisid eile jõudu USA turul üles ronida.

See on hästi mõjunud ka Euroopa aktsiaturule, kus on investoreid juba veidi lohutanud fakt, et Saksamaa teise kvartali majanduskasvuks kujunes 0%.
Psühholoogiliselt oleks negatiivne majanduskasv muutnud investoreid suure tõenäosusega küllalt ettevaatlikuks.

Tallinna börsil peaks täna hinnad liikuma stabiilselt. Aktiivsust peaks üleval hoidma Hansapank <GR#EE.HP> oma teise kvartali majandustulemustega, mis peaks kohe avaldatama.

Langevate Tallinna börsi juhtaktsiate kõrval lõpetas eilse päeva positiivselt Rakvere Lihakombinaadi <GR#EE.RLK> aktsia, mis kerkis tugeva teise kvartali majandustulemuse valguses 5,85 kroonini ehk kõrgema tasemeni pärast 1998 aasta septembrikuud.

Tallinna börsi juhtaktsiad reageerisid eile teisipäevase USA Keskpanga koosoleku peale, kus jäeti vabad käed edasiste intressimäärade kärpimise suhtes ehk anti mõista, et maailma juhtiva majanduse lähituleviku kiire paranemise suhtes ollakse endiselt skeptilised.

Kuna eile hommikul surus antud uudis kiiresti alla ka Euroopa tehnoloogiasektori lõpetas Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia taas kõige aegade madalaimat taset tähistaval 53 kroonil. Kaotus teisipäevaga 1,9%.

Mõnevõrra langesid noteeringud ka täna oma teise kvartali majandustulemused avaldava Hansapanga kui ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsial. Esimene sulgus 154,25 kroonil ehk 0,8% miinuses ja teine 50 kroonil ehk 1% madalamal kui üleeile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing