Valga maavanem pidurdab reisirongiliikluse taaskäivitamist

23. august 2001, 08:28

Reisirongiliikluse taasalustamist Kagu-Eestis pidurdab peaminister Mart Laari sõbul Valga maavanem Rein Randver, kes ei lepi rongiliikluse taastamata jätmisega Valga-Piusa liinil, kirjutab Postimees.

Möödunud nädalal Kagu-Eestit külastanud peaminister Mart Laar põhjendas reisirongiliikluse taasalustamise venimist asjaoluga, et Valga maavanem Rein Randver pole andnud ainsana Eesti maavanematest selleks vajalikku kooskõlastust.

?Kui Randver ükskord oma allkirja annab, saavad reisirongid 1. septembrist liikuma,? lausus Laar.

Puhkusel viibivale Rein Randverile tuli Laari kriitika üllatusena. Ta kinnitas, et kõik ettepanekud ja kooskõlastused on vastavate ametkondadega tehtud. ?Tean, et Valgamaa omavalitsused soovivad reisirongiliiklust ka Valga-Võru suunal, sealt võib-olla ka seisak,? sõnas Randver. ?Kuid ma ei oska midagi täpsemalt öelda, sest olen puhkusel.?

Valga maavanemat asendava Georg Tra?anovi sõnul pole tähtis, et rong liiguks, vaid et inimesed oleks teenindatud.

?See on mõnitamine, mida teede- ja sideministeerium praegu teeb,? ütles ta. ?Nad saatsid meile kirja, kus küsisid, kas tahame, et rongid käiksid, ja pakkusid välja ebarahuldava plaani, mida me ei kooskõlasta.?

Suurimate ebakõladena tõi abimaavanem Trashanov välja rongiliikluse puudumise Valga-Piusa suunal, kuid omavalitsusi ei rahulda ka selline Valga-Tartu liin, kus rong sõidaks teede- ja sideministeeriumi plaani kohaselt vaid õhtuti. ?Rõhutaksin, et rongid on inimeste jaoks, mitte aga poliitika tegemiseks,? lausus abimaavanem.

Vastavalt otsusele, mille riigikogu enne suvepuhkust vastu võttis, peavad reisirongiliikluse taastamiseks oma kooskõlastuse andma kõik maavanemad.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing