Rahandusministeerium mures tööotsimisest loobunute pärast

Raimo Ülavere 23. august 2001, 14:40

Rahandusministeerium märgib täna hommikusi töötuse määra numbreid kommenteerides, et negatiivse märgina on heitunud inimeste (isikud, kes on loobunud tööotsingutest, sest ei usu töö leidmise võimalusse) arv jätkuvalt kasvanud, teises kvartalis oli selliseid inimesi 27 600.

Kuigi suve alguses toimub alati hõive suurenemine, on majanduse üldise jahenemise taustal heitunud inimeste kasv olnud sel aastal oodatust tugevam, nendib ministeerium. Aastaga on heitunud inimeste arv kasvanud ligi 3% võrra.

Järgneb rahandusministeeriumi kommentaar:

Endiselt on probleemseimaks vanusegrupiks 15-24 aastased. Suurenenud on noorte meeste hõivatus, samal ajal on aga märgatavalt vähenenud noorte naiste hõive. Kuigi kahtlemata on tegemist probleemseima vanusegrupiga tuleb noorte töötuse juures siiski silmas pidada asjaolu, et selles vanuses inimesed enamasti õpivad ja ei lähe tööjõuna arvesse ja seetõttu on töötute osakaal suhteliselt suurem.
Hõive suurenemine on eelmise aastaga võrreldes toimunud peamiselt suurima hõivatute arvuga tegevusala - töötleva tööstuse arvelt.

Hõive kasvas tugevalt ka hariduses ning tervishoius ja sotsiaaltöös, kus võib oletada erasektori osakaalu suurenemist. Samas on tööstustoodangu müügikasv viimasel ajal tunduvalt aeglustunud ja võib arvata, et järgnevates kvartalites ei suuda antud tegevusala jätkata hõive peamise kasvumootorina. Teisest küljest võib oodata kaubanduses mõningal määral hõive kasvu, kuna seal jätkub endiselt suhteliselt tugev areng. Siiski jätkub ka aasta teisel poolel tõenäoliselt majanduses tervikuna jahenemine ja seetõttu märgatavat hõive kasvu võrreldes eelmise aastaga rahandusministeerium ei prognoosi.

Teises kvartalis oli hõivatute oli 613 200, töötuid oli 87 000. Töötuse määr oli 12,4%, mis on väiksem kui eelmine aasta samal ajal (13,2%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing